2025. aastal valmisid Sotsiaalministeeriumi ja Eesti Kunstiakadeemia eestvedamisel pilootprojekti raames ravimijäätmete kogumismahutid, mis võimaldavad ravimijäätmeid mugavalt ja ohutult sorteerida.
Mahutil on kolm eraldi sahtlit, mis on mõeldud erinevat tüüpi jäätmete jaoks:
- ravimijäätmed
- papp ja paber
- teravad ja torkivad esemed
Kogumismahuti kasutamine
Ravimijäätmed
Siia sahtlisse pane:
aegunud ja/või kasutamata ravimid
tabletid, kapslid ja pulbrid
vedelad ravimid suletud pakendis
salvid, spreid ja muud ravimpreparaadid
Papp ja paber
Siia sahtlisse pane:
ravimite pappkarbid
pakendi infolehed
muud ravimipakendiga seotud paberjäätmed
Pane tähele!
Tablette ei pea pakendist välja võtma – viska need ära koos ravimilehega (blistriga).
Ravimijäätmete hulka ei kuulu vitamiinid ja toidulisandid (näiteks magneesiumi- või rauakapslid või D-vitamiin), apteegikosmeetika, ega muud tooted, mis ei ole ravimid. Loetletud tooted kuuluvad olmejäätmete hulka.
Ravimi tunneb ära selle järgi, et pakendil on märge „retseptiravim“ või „käsimüügiravim“.
Torkivad ja teravad jäätmed
Siia sahtlisse pane:
süstlad ja nõelad
lantsetid
muud teravad või torkivad meditsiinijäätmed
Need jäätmed võivad olla ohtlikud, seetõttu aseta need mahutisse ettevaatlikult.
Kus saab ravimeid tagastada?
Ravimijäätmeid saab tagastada ohtlike jäätmete vastuvõtupunktides, jäätmejaamades ja apteekides üle Eesti. Kogumismahutid on kasutusel valitud apteekides (2026. aasta alguse seisuga Pärnu apteekides).
Seotud viited
Viimati uuendatud: 27.05.2026