• English
  • Eesti
UudisedUudised

ZINBRYTA (daklizumab) müügiluba peatatakse põletikulise ajukahjustuse riski tõttu

07.03.2018
Printer-friendly version

Euroopa Ravimiamet (EMA) soovitab viivitamatult peatada hulgiskleroosi ravimi Zinbryta (daklizumab) müügiloa tõsise põletikulise ajukahjustuse riski tõttu. Maailmas on teatatud 12 tõsisest aju põletikulise haiguse juhtumist, sh entsefaliit ja meningoentsefaliit, millest 3 lõppesid surmaga. Esmaste andmete põhjal võib immuunreaktsioonide ja Zinbryta kasutamise vahel esineda seos. Zinbryta võib olla seotud ka teiste raskete immuunreaktsioonidega.

Eestis ei ole Zinbrytat kasutatud. Euroopas seda ravimit saavate patsientide raviarstid peavad patsientide ravi selle ravimiga lõpetama ning asendama alternatiivsete ravimitega. Uutel patsientidel ravi Zinbrytaga enam ei alustata. Ravi lõpetanud patsiente soovitatakse jälgida veel vähemalt 6 kuud.

Zinbryta tootja (Biogen Idec Ltd) taotles samuti ravimi müügiloa lõpetamist ja teavitas Euroopa Ravimiametit oma kavatsusest lõpetada kliinilised uuringud selle ravimiga.

Zinbryta (daklizumab) sai müügiloa 2016. aastal ägenemiste ja remissioonidega kulgeva hulgiskleroosi (sclerosis multiplex) raviks.

Täiendav info EMA veebilehelt.