Tervisestatistika ja terviseuuringute andmebaasist leiab ka Ravimiameti avaldatavaid andmeid

04.08.2022 | 13:03

Tervise Arengu Instituudi tervisestatistika ja terviseuuringute andmebaasist leiab ka Ravimiameti sugurakkude ja embrüote siirdamise ning kudede hankimise, käitlemise ning siirdamise andmeid. Samuti saab sellel leheküljel tutvuda apteegi- ja ravimistatistikaga.
    • Jaga

Sugurakkude ning embrüote ja kudede (nt silma sarvkest, vaskulaarkude, nahk, skeletisüsteemi koed) statistikat täiendatakse edaspidi kord aastas.

Andmed sugurakkude ja embrüote siirdamiste ning kunstliku viljastamise kohta on kättesaadavad Tervise Arengu Instituudi andmebaasis ning andmeid saab vaadata ka interaktiivselt graafikult.

Kõige värskemad kudede andmed 2015.–2021. aasta kohta on alates tänasest andmebaasis kättesaadavad. Vaadake täpsemalt siit.

Inimpäritolu kudede siirdamine on tihtipeale üks vähestest ravimeetoditest, mis parandab patsiendi elukvaliteeti ja pikendab eluiga. Rohkem infot leiad meie veebilehelt.

Apteegi- ja ravimistatistika

Tervisestatistika ja terviseuuringute andmebaasis avaldatakse lisaks ka Ravimiameti poolt koostatud ravimite kasutamise statistikat ning üldapteekides käideldud retseptide kokkuvõte, leiate selle siit.

Veel leiab andmebaasist uuendatud üld- ja haiglaapteekide statistika ning apteekide töötajate andmed maakonna järgi. Andmebaasi "tervishoiuteenuse osutaja tulude ja kulude" alajaotuses on välja toodud apteekide käibe näitajad.

Andmed leiate