Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Ravimite Coaxil ja Salymbra tarneraskused

20.01.2023 | 10:55

Müügiloa hoidjad on teavitanud Ravimiametit ravimite Coaxil ja Salymbra tarneraskustest.
    • Jaga

Müügiloa hoidja Sandoz Pharmaceuticals d.d. on teavitanud Ravimiametit Salymbra 12,5 mg õhukese polümeerikattega tablettide (toimeaine tianeptiin) tarneraskusest, mis lõpeb eeldatavasti aprillis 2023.

Nõudluse ootamatu suurenemise tõttu on apteekidest otsa saanud ka müügiloa hoidjate Ideal Trade Links UAB, First Pharma OÜ ja Les Laboratoires Servier sama toimeainega alternatiivi Coaxil 12,5 mg kaetud tablettide varu. Ravimiamet leidis koostöös Eesti Psühhiaatrite Seltsi, müügiloa hoidjate ja hulgimüüjatega lahenduse tarneraskuse ajal patsientide ravivajaduse osaliseks katmiseks - esimene tarne (mis peaks katma kahe nädala ravivajaduse) jõuab apteekidesse jaanuari lõpuks ning sellele järgnevate nädalate jooksul saabuvad Eestisse ka täiendavad kogused.

Patsientidel, kellel ravim enne järgmist tarnet otsa saab või kelle ravi katkematu jätkumine tarneraskuse jooksul on kriitilise tähtsusega, palume arstiga ühendust võtta, et ravi jätkata sama näidustusega alternatiivse toimeainega. Uute patsientide puhul soovitame tarneraskuse lõpuni kaaluda alternatiivseid toimeaineid.

Info ravimi tarneraskuse kohta on jälgitav Ravimiregistris.

Ravimite saadavust apteekides saab vaadata veebilehtedelt www.apteegiinfo.ee ja www.raviminfo.ee. Veebilehed ei kajasta andmeid reaalajas, mistõttu on soovituslik ravimi kohalolus veendumiseks esmalt apteeki helistada.