• English
  • Eesti
UudisedUudised

Tallinnas toimub teist korda Euroopa Liidu ravimiametite juhtide kohtumine prioriteetsetel ravimivaldkonna teemadel

27.11.2017
Printer-friendly version

Homme, 28. novembril, algab Eesti Ravimiameti juhitav enam kui 100 osavõtjaga liikmesriikide ravimiametite juhtide (Heads of Medicines Agencies, HMA) koostöövõrgustiku teine kohtumine.

Arutamisele tulevad teemad, mida Ravimiamet on Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumiseks tõstatanud. Ravimiameti peadirektor Kristin Raudsepp võttis kokku olulisima: „Teisel kohtumisel on jätkuvalt päevakorras uute innovaatiliste ravimite kättesaadavus. Seekord vaatame, kuidas läbi regulatoorse ja teadusliku nõustamise saavad ravimiametid ravimiarendust toetada. Samuti arutatakse, kuidas akadeemiliste uuringute tulemusi müügiloa taotluste kontekstis paremini kasutada ning räägitakse regulatoorsete juhendite mõjust ravimite kättesaadavusele. Näiteks veterinaarravimite puhul on ülevaatamisel mõned juhendid - müügiloa dokumentatsiooni nõuded ravimitele piiratud turgude tingimustes ja ohujuhtumite haldamise kava – millel on mõju ravimite kättesaadavusele.

Jätkuvalt on fookuses järelevalve tugevdamine võltsravimite välistamiseks seaduslikus müügiahelas ja ravimite turvamärgiste uue süsteemi rakendamine, aga ka koostöö ravimite laboratoorse kontrolli küsimustes.

Päevakavas on veel teisi strateegiliselt olulisi küsimusi, nagu ravimivõrgustiku jätkusuutlikkus pärast Brexitit, sh Euroopa Ravimiameti (EMA) uus asukoht. Lisaks e-arendused Euroopas, regulatoorsete tegevuste optimeerimisvõimalused, piiripealsed tooted, veterinaarravimite määruse arengud“. 

Ürituse raames toimub ka arutelu strateegilistest suundadest ravimite ja meditsiiniseadmete kokkupuute valdkondadest.

Koosolek toimub 28.-30. novembril Radisson Blu Olümpia hotellis Tallinnas.

HMA töörühma kohta loe täpsemalt siit.