• English
  • Eesti
UudisedUudised

Ravimite Octenisept, Ramdacordia, Klotrimasool GSK ja Depakine Chrono tarneraskused

27.11.2019
Printer-friendly version

 

Müügiloa hoidja Surgitech AS esindaja teatas ravimi Octenisept 1 mg + 20 mg/ml nahalahuse 50 ml pakendi (toimeained oktenidiin ja fenoksüetanool) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti jaanuari alguseni 2020. Saadaval on Octenisept nahalahuse 250 ml ja 1000 ml pakendid.

Müügiloa hoidja Sandoz Pharmaceuticals d.d. esindaja teatas ravimite Ramdacordia 5 mg + 5 mg, 10 mg + 5 mg ja 10 mg + 10 mg kõvakapslite (toimeained ramipriil ja amlodipiin) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti jaanuari keskpaigani 2020. Saadaval on kumbagi toimeainet sisaldavad monopreparaadid, patsiendid peaksid ravi jätkamiseks ühendust võtma oma arstiga.

Müügiloa hoidja GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A. esindaja teatas ravimi Klotrimasool GSK 10 mg/g kreemi (toimeaine klotrimasool) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti detsembri teise pooleni 2019. Ravim on praegu veel apteekides saadaval, samuti on saadaval teise müügiloa hoidja Klotrimasool GSK kreem.

Müügiloa hoidja Sanofi-Aventis Estonia OÜ esindaja teatas ravimi Depakine Chrono 500 mg toimeainet prolongeeritult vabastavate tablettide (toimeaine valproehape) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti detsembri keskpaigani 2019. Ravim on praegu veel apteekides saadaval, samuti on saadaval teised sama toimeaine sisaldusega ravimid.