• English
  • Eesti
UudisedUudised

Ravimite Metadon Dak, Artelac, Prenessa ja Zinnat tarneraskused

10.02.2020
Printer-friendly version

Müügiloa hoidja Takeda Pharma AS teatas ravimi Metadon Dak 20 mg tablettide (toimeaine metadoon) tarneraskusest. Uus partii saabub Eestisse eeldatavasti märtsis 2020. Ravim on praegu veel saadaval, samuti on saadaval sama toimeaine sisaldusega suukaudne lahus.

 

Müügiloa hoidja Dr. Gerhard Mann Chem.-pharm. Fabrik GmbH esindaja teatas ravimi Artelac 3,2 mg/ml silmatilkade (toimeaine hüpromelloos) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti juuni lõpuni 2020. Teine sama toimeaine sisaldusega ravim on saadaval.

 

Müügiloa hoidja KRKA d.d., Novo mesto esindaja teatas ravimi Prenessa 4 mg tablettide (toimeaine perindopriil) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti märtsi alguseni 2020. Teised sama toimeaine sisaldusega ravimid on saadaval.

 

Müügiloa hoidja GlaxoSmithKline (Ireland) Limited esindaja teatas järgmiste ravimite tarneraskustest:

  • Zinnat 250 mg õhukese polümeerikattega tabletid N10 (toimeaine tsefuroksiim);
  • Zinnat 500 mg õhukese polümeerikattega tabletid N10 ja N14 (toimeaine tsefuroksiim);
  • Zinnat 25 mg/ml suukaudse suspensiooni graanulid (toimeaine tsefuroksiim).

Tarneraskused kestavad eeldatavasti mai lõpuni 2020. Ravimid on praegu veel saadaval, samuti on saadaval teised sama toimeaine sisaldusega tabletid. Teisi sama toimeainega suukaudse suspensiooni graanuleid Eestis ei turustata, patsiendid peaksid ravi jätkamiseks ühendust võtma oma arstiga.