• English
  • Eesti
UudisedUudised

Ravimiamet peatas veterinaarravimite Finadyne vet., Cronyxin ning Flunixin Norbrook müügiload loomse toidu tarbijate ohutuse tagamiseks

09.08.2018
Printer-friendly version

Ravimiamet peatas järgmiste veterinaarravimite müügiload:

Finadyne vet. 50 mg/ml süstelahus (toimeaine fluniksiin)
Cronyxin 50 mg/ml süstelahus (toimeaine fluniksiin)
Flunixin Norbrook 50 mg/ml süstelahus (toimeaine fluniksiin)

Ravimid, mille müügiluba peatati, sisaldavad abiainena dietanoolamiini, mis on loomkatsetes suurendanud vähi tekke riski hiirtel.

Euroopa Ravimiameti (EMA) Veterinaarravimite komitee (CVMP) hindas dietanoolamiiniga seotud riske ning leidis, et  kuigi ei ole andmeid vähi riski kohta inimestel, puuduvad ka andmed dietanoolamiini kontsentratsioonide kohta loomsetes kudedes,  mistõttu ei ole võimalik toiduohutuses täielikult veenduda.

Ravimiamet peatab nende ravimite müügiload nii kauaks, kuni müügiloa hoidjad  võtavad kasutusele asjakohased riskide vähendamise meetmed (ravimi koostisest eemaldatakse abiaine dietanoolamiin või ravimit ei kasutata loomadel, kelle liha ja söödavaid kudesid tarvitatakse inimtoiduks või esitavad Euroopa Ravimiametile andmed uute piirnormide kehtestamiseks).

Fluniksiin on näidustatud veistel aseptilise põletiku vähendamiseks, vasikate ja noorveiste hingamisteede põletiku raviks, sigadel aseptilise artriidi täiendavaks raviks, hobustel põletiku ja valu leevendamiseks skeletilihaste haiguste korral ning koolikutest tingitud vistseraalse valu vähendamiseks. Ravimit kasutatakse kõikidel näidustustel lühiajaliselt.

Peatatud müügiloaga ravimid on teatud näidustustel asendatavad teiste kättesaadavate ravimitega, mille kasutamise otsustab loomaarst.

Lisainfo saamiseks helistage 737 4140 või saatke kiri e-posti aadressile info@ravimiamet.ee.