• English
  • Eesti
UudisedUudised

Oluline ohutusalane teave diabeedipatsientidele, kellel on ravim GlucaGen 1 mg HypoKit partiinumbriga FS6X796

15.09.2016
Printer-friendly version

Novo Nordisk A/S kutsub Eestis tagasi GlucaGen 1 mg HypoKit partii FS6X796 (kõlblik kuni: 08/2018).

Selles partiis võib üksikutel süstaldel nõel olla lahti tulnud, mistõttu ravimit ei saa süstida. Patsientide ohutuse tagamiseks kutsub Novo Nordisk Eesti hulgimüüjatelt, apteekidest ja patsientidelt tagasi kõik ravimid sellest partiist.

Mida teha, kui teil on FS6X796 partiinumbriga GlucaGen 1 mg HypoKit:

Tagastage FS6X796 partii numbriga GlucaGen 1 mg HypoKit võimalusel samasse apteeki, kust selle ravimi ostsite. Teile antakse asemele tasuta uus GlucaGen 1 mg HypoKit teisest partiist. Juhul, kui apteegis ei ole kohe uus partii saadaval, võetakse teie GlucaGen 1 mg HypoKit vastu ja tellitakse teile esimesel võimalusel asenduseks GlucaGen 1 mg HypoKit uuest partiist.

GlucaGen 1 mg HypoKit’i kasutatakse raske hüpoglükeemia (madala veresuhkru) episoodide raviks diabeediga lastel ja täiskasvanutel, kes kasutavad insuliini. GlucaGen’i kasutatakse siis, kui diabeetik on minestanud (kaotanud teadvuse) väga madala veresuhkru tõttu. Seetõttu on oluline, et teil oleks olemas töökorras GlucaGen 1 mg HypoKit, mida saaks efektiivselt kasutada. Palun kontrollige oma GlucaGen 1 mg HypoKit partii numbrit ja tegutsege, nagu on soovitatud ülalpool.

Kuni uue Glucagen 1 mg HypoKit saamiseni tuleb hüpoglükeemia episoodide suhtes olla eriti valvas, minestamise korral tuleb kohe kutsuda kiirabi.

Kui Teil on GlucaGen 1 mg HypoKit, mille partii number ei ole ülalpool märgitud, siis ei ole põhjust muretsemiseks.

Klikkige siia: Novo Nordisk A/S pressiteade, et lugeda lisainfot ning vaadata juhist partii numbri leidmiseks.