• English
  • Eesti
UudisedUudised

Metformiini preparaate puudutav täiendav teave

06.12.2019
Printer-friendly version

Väljaspool Euroopa Liitu turustatavatest metformiini sisaldavatest ravimitest on leitud N-nitrosodimetüülamiini (NDMA) jälgi. NDMA sisaldus neis ravimites on väga väike ja see on samal või madalamal tasemel võrreldes sellega, mida inimesed saaksid teistest allikatest, kaasa arvatud toidust ja veest.

Hetkel ei ole andmeid, et sama lisandit oleks leitud Euroopa Liidus müüdavatest metformiini preparaatidest. Euroopa Liidu ravimiametid kavandavad koostöös ravimifirmadega nimetatud ravimite analüüsimist. Kui saame täiendavat infot, anname sellest teada.

Metformiini kasutatakse üksi või kombinatsioonis teiste ravimitega II tüüpi diabeedi ravis. Tegemist on esimese rea raviga, mis vähendab glükoosi tootmist organismis ja aeglustab glükoosi imendumist soolest.

Täna teadaoleva informatsiooni põhjal ei ole patsientidel põhjust muretsemiseks. Patsiendid võivad jätkata metformiini kasutamist. Diabeediravi katkestamine on tervisele palju ohtlikum kui üliväikesed NDMA kogused, mida on testimisel avastatud.

Arstid võivad jätkata metformiini sisaldavate ravimite tavapärast väljakirjutamist ning peaksid patsientidele meelde tuletama, et diabeedi kontrolli all hoidmine on oluline.

Lisainfot NDMA kohta leiab siit.