• English
  • Eesti
UudisedUudised

Euroopa Ravimiamet: AstraZeneca vaktsiini kasutamist võib jätkata trombijuhtumite uurimiste ajal

15.03.2021
Printer-friendly version

Mitmed Euroopa riigid on ajutiselt ettevaatusabinõuna peatanud AstraZeneca koroonavaktsiiniga vaktsineerimise lähtuvalt olukorrast neis riikides, kuni Euroopa Ravimiamet jätkab verehüübimisjuhtumite uurimist. Riskihindamiste komitee (PRAC) on kokku kutsutud neljapäevaks.

Euroopa Ravimiamet (EMA) senisel hinnangul ei ole tromboembooliliste juhtumite arv vaktsineeritud inimestel suurem kui üldpopulatsioonis.Euroopa Ravimiamet teeb tihedat koostööd müügiloa hoidjaga, verehaiguste ekspertide ja teiste tervishoiuasutustega, sealhulgas Ühendkuningriigi ravimiametiga, kellel on kogemus oma riigis AstraZeneca koroonavaktsiiniga vaktsineerimisest umbes 11 miljoni doosiga.

Juhtumite uurimine jätkus nädalavahetusel ja jätkub ka lähipäevil, kui viiakse läbi kõigi trombembooliliste juhtumitega seotud andmete üksikasjalik analüüs. Eksperdid uurivad kõiki olemasolevaid andmeid ja konkreetseid juhtumeid puudutavaid kliinilisi asjaolusid, et teha kindlaks, kas vaktsiin võib olla nendele juhtumitele kaasa aidanud või on tegu vaktsiinist sõltumatute terviseriketega. Euroopa Ravimiameti riskihindamise komitee (PRAC) on kokku kutsutud neljapäeval (18. märtsil) toimuvaks erakorraliseks koosolekuks, et vaadata üle kogutud teave ja otsustada võimalikud edasised toimingud.

 

COVID-19 vaktsiinid aitavad kaitsta inimesi haigestumise eest, sealhulgas tervishoiutöötajaid ja haavatavamat elanikkonnarühma, näiteks vanemaid või krooniliste haigustega inimesi.

Euroopa Ravimiameti teade leitav siit.