• English
 • Eesti
  UudisedUudised

  Euroopa Ravimiamet alustab COVID-19 vaktsiini Spikevax kasutamise hindamist 6-11aastastel lastel

  10.11.2021
  Printer-friendly version

  Euroopa Ravimiamet (EMA) alustas ravimitootja taotluse hindamist, mis käsitleb Moderna COVID-19 vaktsiini Spikevax kasutamise laiendamist 6–11aastastele lastele.

  Spikevax on COVID-19 vältimiseks mõeldud vaktsiin, mida on praegu lubatud kasutada alates 12. eluaastast. Vaktsiin sisaldab mRNA molekuli, mis kannab teavet COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse ogavalgu sünteesimiseks. Seeläbi tekitab vaktsiin organismis kaitse SARS-VoV-2 vastu.

  EMA inimravimite komitee (CHMP) hindab vaktsiini toime kohta kogutud andmeid, sh käimasoleva 6–11aastastel lastel korraldatava uuringu seniseid tulemusi, et otsustada, kas vaktsiini sihtrühma laiendamine on põhjendatud. Hindamise kestus sõltub esitatud andmete kvaliteedist. Eeldatavasti võtab pandeemia tingimustele kohandatud kiirendatud hindamine aega umbes kaks kuud, kui ei ole vaja täiendavaid andmeid või andmeanalüüse. 

  EMA annab hindamise tulemustest teada niipea kui võimalik. Seejärel edastatakse CHMP arvamus Euroopa Komisjonile, mis teeb seda arvesse võttes lõpliku otsuse.

  Spikevax sai Euroopa Liidus müügiloa esmalt 2021. aasta jaanuaris. Vakstiini kohta leiab lähemat teavet EMA ja Ravimiameti veebist.

  Euroopa Ravimiameti teate leiate siit.