• English
 • Eesti
  UudisedUudised

  Ravimite Glucosamin-ratiopharm, Gabagamma 300 mg ja Etomidate-Lipuro tarneraskused

  14.07.2021
  Printer-friendly version

  Müügiloa hoidja Ratiopharm GmbH esindaja teatas ravimi Glucosamin-ratiopharm 1178 mg suukaudse lahuse pulbri (toimeaine glükoosamiin) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti 2022. a teise kvartalini. Retsepti alusel on saadaval on sama toimeainet 400 mg sisaldavad kõvakapslid ning käsimüügis sama toimeainega suukaudse lahuse pulber. Patsiendid peaksid ravi jätkamiseks ühendust võtma oma arstiga.

  Müügiloa hoidja Wörwag Pharma GmbH & Co.KG esindaja teatas ravimi Gabagamma 300 mg kõvakapslite (toimeaine gabapentiin) tarneraskusest, mis lõppeb eeldatavasti juuli teises pooles 2021. Teine sama toimeaine sisaldusega ravim on saadaval.

  Müügiloa hoidja B. Braun Melsungen AG esindaja teatas ravimi Etomidate-Lipuro 2 mg/ml süsteemulsiooni (toimeaine etomidaat) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti oktoobri keskpaigani 2021. Teisi sama toimeaine sisaldusega müügiloaga ravimeid Eestis ei turustata. Ravimiamet ja ravimite hulgimüüjad teevad koostööd, et tagada erandkorras samaväärsete müügiloata ravimite kättesaadavus tarneraskuse perioodil.