• English
 • Eesti
  UudisedUudised

  Täpsustus Pfizeri ja BioNTechi vaktsiini Comirnaty annustamise kohta

  28.01.2021
  Printer-friendly version

  Euroopa Ravimiameti inimravimite komitee (CHMP) on ajakohastanud COVID-19 vaktsiini Comirnaty ravimiomaduste kokkuvõtet, et täpsustada esimese ja teise annuse ajalist vahet.

  Vaktsiini pakendi infolehes soovitatakse nüüd täpsustatud informatsiooni kohaselt manustada teine ​​annus vaktsiini kolme nädalat pärast esimest annust. Varem oli infolehes kirjas, et intervall peaks olema "vähemalt 21 päeva".

  Ravimiomaduste kokkuvõttes on öeldud, et osalejad, kelle andmeid kasutati efektiivsuse arvutamiseks, said teise annuse 19 ... 42 päeva jooksul pärast esimest annust. Nüüd on lisatud lause, et 93,1% neist osalejatest said teise annuse 19–23 päeva pärast esimest annust.

  Praegu ei ole kliiniliste uuringute andmeid vaktsiini tõhususe kohta, kui seda manustatakse soovitatud intervallidest suurema vahega.

  Täielik teave patsientidele ja tervishoiutöötajatele on saadaval ajakohastatud pakendi infolehes.

   

  Lisateave vaktsiini kohta

  Comirnaty on vaktsiin 2019. aasta Covid-19 viiruse ennetamiseks 16-aastastel ja vanematel inimestel.

  Comirnaty sisaldab molekuli, mida nimetatakse mRNA-ks ja mis sisaldab juhiseid COVID-19 haigust põhjustava SARS-CoV-2 viiruse valgu ehk antigeeni tootmiseks. Comirnaty ei sisalda viirust ennast ja ei ole võimeline tekitama COVID-19 haigust.

  Lisateavet leiate vaktsiini lehelt EMA veebisaidil. Uuenenud info on ka ravimiregistris.