• English
 • Eesti
  UudisedUudised

  Ravimite Doloproct, Migard, Stilnox ja Magne B6 tarneraskused

  19.06.2020
  Printer-friendly version

  Müügiloa hoidja LEO Pharma A/S esindaja teatas ravimi Doloproct 1 mg/40 mg rektaalsuposiitide (toimeained fluokortoloon ja lidokaiin) tarneraskusest, mille kestus ei ole teada. Teisi samade toimeainete sisalduse ja ravimvormiga ravimeid Eestis ei turustata, patsiendid peaksid ravi jätkamiseks ühendust võtma oma arstiga.

  Samal näidustusel on võimalik kasutada müügiloaga Preparation H (pärmiseente ekstrakt+haimaksaõli) rektaalsuposiite. Müügiloata ravimitest on kättesaadavad Proctosedyl (hüdrokortisoon+tsinhokaiin) rektaalsuposiidid Eesti Kirurgide Assotsiatsiooni taotluse alusel ja Anusoli (kseroform+tsinksulfaat+belladonnaekstrakt) rektaalsuposiidid. Anusoli kasutamiseks on vajalik müügiloata ravimi digiretsept-taotlus koos meditsiinilise põhjendusega.  

   

  Müügiloa hoidja Menarini International Operations Luxembourg S.A. esindaja teatas ravimi Migard 2,5 mg õhukese polümeerikattega tablettide (toimeaine frovatriptaan) tarneraskusest, mille kestus ei ole teada. Teisi sama toimeaine sisaldusega ravimeid Eestis ei turustata. Samal näidustusel kasutamiseks on saadaval teised triptaanid, patsiendid peaksid ravi jätkamiseks ühendust võtma oma arstiga.

   

  Müügiloa hoidja Sanofi-Aventis Estonia OÜ esindaja teatas järgmiste ravimite tarneraskustest:

  •        Stilnox 10 mg õhukese polümeerikattega tabletid (toimeaine zolpideem). Tarneraskuse kestus ei ole teada. Teised sama toimeaine sisaldusega ravimid on saadaval.
  •        Magne B6, 5 mg + 470 mg kaetud tabletid (toimeained püridoksiin ja magneesium). Tarneraskus kestab eeldatavasti augusti esimese pooleni 2020. Teisi samade toimeainete sisaldusega ravimeid Eestis ei turustata, kuid apteekides on saadaval mitmed magneesiumit ja püridoksiini sisaldavad preparaadid. Patsiendid peaksid sobivaima alternatiivi valimiseks nõu pidama arsti või apteekriga.