• English
 • Eesti
  UudisedUudised

  Ravimite Xefo, Xamiol, Doxorubicin Actavis, Gliclazide Actavis, Lamictal 5 mg N28 ja Vonille turustamine lõpetatakse

  28.05.2020
  Printer-friendly version

  Müügiloa hoidja Takeda Pharma AS teatas ravimi Xefo 8 mg süstelahuse pulbri ja lahusti (toimeaine lornoksikaam) turustamise lõpetamisest. Teisi sama toimeaine sisalduse ja ravimvormiga ravimeid Eestis ei turustata, kuid samal näidustusel kasutatavad ravimid on saadaval.

   

  Müügiloa hoidja LEO Pharma A/S esindaja teatas ravimi Xamiol 50 mcg + 0,5 mg/g geeli (toimeained kaltsipotriool ja beetametasoon) turustamise lõpetamisest. Teine samade toimeainete sisalduse ja ravimvormiga ravim on saadaval.

   

  Müügiloa hoidja Actavis Group PTC ehf esindaja teatas järgmiste ravimite turustamise lõpetamisest:

  • Doxorubicin Actavis 2 mg/ml infusioonilahuse kontsentraat (toimeaine doksorubitsiin). Teised sama toimeaine sisalduse ja ravimvormiga ravimid on saadaval.
  • Gliclazide Actavis 30 mg toimeainet modifitseeritult vabastavad tabletid (toimeaine gliklasiid). Teised sama toimeaine sisalduse ja ravimvormiga ravimid on saadaval.

   

   

  Müügiloa hoidja GlaxoSmithKline (Ireland) Limited esindaja teatas ravimi Lamictal 5 mg närimis-/dispergeeruvate tablettide N28 (toimeaine lamotrigiin) turustamise lõpetamisest.  Edaspidi on ravim saadaval N30 pakendis.

   

  Müügiloa hoidja Exeltis Baltics, UAB esindaja teatas ravimi Vonille 60 mcg + 15 mcg õhukese polümeerikattega tablettide N28 (toimeained gestodeen ja etünüülöstradiool) turustamise lõpetamisest. Ravim on apteekides kättesaadav kuni augustini 2020. Saadaval on samu toimeaineid suuremas annuses sisaldavad ravimid ning mitmed teised sama näidustusega ravimid. Patsiendid peaksid ravi edasiseks planeerimiseks nõu pidama oma arstiga.