• English
  • Eesti

Eestist

14.05.2017
Printer-friendly version

Eesti Vabariik on riik Põhja-Euroopas. Eesti piirneb põhjas üle Soome lahe Soome Vabariigiga, läänes üle Läänemere Rootsi Kuningriigiga, lõunas Läti Vabariigiga ja idas Venemaa Föderatsiooniga. Eesti pindala on 45 339 ruutkilomeetrit. Eesti haldusalasse kuulub 2222 saart ja laidu.

Eesti keelt räägib umbes 1,1 miljonit inimest; tegemist on ühe maailma väikseima ametliku keelega. Eesti keelt kasutatakse edukalt kõigis eluvaldkondades. Eestlased räägivad ka mitmeid võõrkeeli.

Eestlastel on tehnoloogia peale nutti: Skype tegi revolutsiooni inimestevahelises suhtluses, TransferWise muutis rahvusvahelist pangandust, GrabCAD aitab tooteid kiiremini ehitada ning Starship’i robotid kujundavad ümber kohalikku pakivedu.

Kuigi meid teatakse eelkõige e-lahenduste järgi on meil pakkuda veel palju muudki.

Eesti asustustihedus on  ELi keskmisest neli korda vähem. Eesti on kolmas kõige hõredamalt asustatud riik ELis. Maailma tervishoiuorganisatsiooni andmetel on Eesti linnaõhu kvaliteet maailmas 4. kohal.

Eesti on unistustemaa igale loodusarmastajale. Metsad katavad umbes poole Eesti territooriumist. Üle 40% metsast kuulub riigile ja on registreeritud kui mahekorjeala. Igaühel on õigus metsas seeni ja marju korjata või lihtsalt värsket õhku nautida. Lähim raba asub ükskõik millisest Mandri-Eesti punktist kõige rohkem 10 km kaugusel.

https://estonia.ee/et/ulevaade/