• English
  • Eesti
UudisedUudised

Eesnäärmevähi ravimit Xofigo (raadium-223 dikloriid) ei tohi kasutada koos Zytiga (abirateroon) ja prednisooni/prednisolooniga

09.03.2018
Printer-friendly version

Xofigo, Zytiga ja prednisooni/prednisolooni kombineeritud kasutamisel on võimalik suurem risk surmajuhtude ja luumurdude tekkeks, mistõttu Euroopa Ravimiameti (EMA) soovitusel on kombinatsioon vastunäidustatud seni, kuni valmib Xofigo kasu ja riskide täielik analüüs.

Piirangute aluseks on käimasoleva kliinilise uuringu esialgsed andmed, kus Xofigo, Zytiga ja prednisooni/prednisolooni kombinatsiooni saanud patsientide rühmas täheldati suuremat suremust ja luumurdude riski võrreldes platseebo, Zytiga ja prednisooni/prednisolooni kombinatsiooni saanud rühma patsientidega.

Xofigo kombinatsiooni kasutamine on kliinilises uuringus lõpetatud.

Xofigo on näidustatud kastreerimise suhtes resistentse eesnäärmevähi raviks täiskasvanutel, kellel on sümptomitega luumetastaasid ja puuduvad teadaolevad vistseraalsed metastaasid.

Xofigo’t määravad arstid ei tohi koos Xofigo’ga kasutada antiandrogeense toimega Zytiga’t (abirateroon) ja prednisooni/prednisolooni. Samuti ei ole tõestatud Xofigo ohutus ja efektiivsus kombinatsioonis ensalutamiidiga (Xtandi). Nimetatud ravimeid võib kasutada eraldi vastavalt ravimiteabes toodud annustamissoovitustele.

Eestisse on Xofigo’t esmakordselt toodud 2017. aastal ning tänaseks on seda saanud väga üksikud patsiendid.

Vt täpsemalt EMA veebilehelt