• English
  • Eesti
UudisedUudised

AstraZeneca koroonavaktsiini ühe peatatud partii kasutamine võib jätkuda

05.04.2021
Printer-friendly version

Austrias toimunud surmajuhtumite järel peatas Austria ning seejärel ka Eesti ja mitmed teised Euroopa Liidu liikmesriigid ettevaatusabinõuna 07. märtsil ühe partii kasutamise. Austria ja Euroopa Ravimiamet uurisid kahe Austrias vaktsineerimisjärgse surma järel, kas tegemist võis olla AstraZeneca vaktsiini kvaliteediprobleemiga või on tõsised juhtumid seotud vaktsiinist mittetingitud terviseriketega.

Austria Föderaalse Tervishoiuohutuse Ameti (BASG) juhtimisel tehti Euroopa Ravimiameti riskihindamise komitee (PRAC) poolt peatatud ravimipartiile riskihinnang, mille tulemusena ei leitud seost antud juhtumite ning ravimipartii vahel. Austria lubas pärast seda peatatud partiid edasi kasutada.

Rahvusvaheline laborivõrgustik (OMCL) edastas 1. aprillil omapoolse laboratoorse kvaliteedianalüüsi tulemused ja kinnituse, et antud ravimipartiil kvaliteediprobleeme ei esinenud. Peale mõlema hinnangu läbivaatust on ka Eesti lubanud peatatud partiid koguses 486 doosi tervishoiuteenuse osutajate juures vaktsineerimiseks edasi kasutada. Sellekohane otsus edastatakse täna Terviseameti kaudu vaktsiinipartii kasutamise peatanud tervishoiuteenuse osutajatele.