• English
  • Eesti
UudisedUudised

Abix 50 mg tablettide klassifikatsiooni muutus

03.09.2020
Printer-friendly version

Alates 02.10.2020 kuulub käsimüügiravimite hulka Abix 50 mg (toimeaine hüdrokortisoon) 3 tabletti sisaldav pakend.

 

Abix on näidustatud ühekordse annusena herilase või mesilase pistest tingitud paikse allergilise reaktsiooni esmaste sümptomite leevendamiseks.

Paiksele allergilisele reaktsioonile viitavad piste piirkonnas esinev punetus, sügelus, valu ja turse.

 

  • Ravimi toime avaldub tundide jooksul pärast tablettide võtmist, mistõttu Abix EI OLE näidustatud mesilase või herilase pistest tingitud süsteemsete allergiliste sümptomite raviks.
  • Abix EI SOBI, kui eelnevalt on mesilase või herilase piste järgselt esinenud arstiabi vajanud tõsiseid allergilisi reaktsioone. Sellisel juhul tuleb pöörduda arsti poole, kes kirjutab välja sobiva ravimi.
  • Kohe tuleb pöörduda haiglasse, kui tekivad võimalikule algavale tõsisele süsteemsele allergilisele reaktsioonile viitavad sümptomid (keele, näo-, kaela- või ülajäsemete ulatuslik turse, piirdunud turse naha- ja limaskestaaluses koes, hingamisraskus, kõriturse, neelamisraskus, järsk vererõhu langus, mis põhjustab pearinglust või minestust).
  • Arstiga tuleb ühendust võtta, kui on kahtlus, et on tekkimas või on eelnevalt esinenud mesilase või herilase piste järgselt ulatuslik paikne allergiline reaktsioon (väljendunud turse, sageli diameetriga > 10 cm, mis süveneb esimese 24 kuni 48 tunni jooksul ning möödub 5 kuni 10 päeva jooksul piste järgselt. Seda tüüpi reaktsioonide puhul esineb järgmise piste järgselt anafülaktilise reaktsiooni tekkerisk, mis vajab kiiret arstiabi.
  • Arstiga tuleb ühendust võtta, kui pärast 4 kuni 6 tunni möödumist nähud ei parane või süvenevad.
  • Abix ei ole mõeldud pikaajaliseks kasutamiseks, sealhulgas hooajaliste või püsivate allergiasümptomite leevendamiseks.

 

- Annus tuleb võtta vähese vedelikuga võimalikult kiiresti (2 tunni jooksul) pärast mesilase või herilase pistet.

- Täiskasvanud ja üle 15-aastased lapsed: 3 tabletti korraga.

- 5...15-aastased lapsed: 2 tabletti korraga.

- 0...5-aastased lapsed: 1 tablett (võib eelnevalt purustada ja lahustada vedelikus). 

 

Ravimi kasutamisjuhis, võimalikud kõrvaltoimed ja muud hoiatused on toodud pakendi infolehes. Enne ravimi kasutamist tuleb lugeda pakendi infolehte, sest vajaliku ravitoime saamiseks tuleb ravimit õigesti kasutada – pakendi infolehes on üksikasjalik õpetus.