• English
  • Eesti

Ravimite Xanax, Xanax XR, Xamiol, Lorans ja Lasix Retard tarneraskused

09.02.2018
Printer-friendly version

Müügiloa hoidja Pfizer Europe MA EEIG esindaja teatas järgmiste ravimite tarneraskusest:
Xanax 0,25 mg N30, 0,5 mg N30 ja N100, 1 mg N30 tabletid (toimeaine alprasolaam);
Xanax XR 0,5 mg N30, 1 mg N30 toimeainet prolongeeritult vabastavad tabletid (toimeaine alprasolaam).
Tarneraskus kestab eeldatavasti märtsi keskpaigani. Ravimid on hetkel apteekides saadaval, samuti on saadaval teised sama toimeainega ravimid.

Müügiloa hoidja LEO Pharma A/S esindaja teatas ravimi Xamiol geel 50 mcg + 0,5 mg/g (toimeained kaltsipotriool ja beetametasoon) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti aprillini 2018. Ravim on hetkel veel apteekides saadaval.

Müügiloa hoidja Medochemie Ltd. esindaja teatas ravimi Lorans 1 mg N30 tablettide (toimeaine lorasepaam) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti veebruari lõpuni. Ravim on hetkel veel apteekides saadaval, samuti on saadaval Lorans 2,5 mg tabletid. Teisi sama toimeainega ravimeid Eestis ei turustata.

Müügiloa hoidja Sanofi-Aventis Estonia OÜ esindaja teatas ravimi Lasix Retard 60 mg toimeainet prolongeeritult vabastavate kõvakapslite (toimeaine furosemiid) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti märtsi lõpuni. Ravim on hetkel veel apteekides saadaval. Ravimi otsa lõppemisel peaksid patsiendid ravi jätkamiseks ühendust võtma oma raviarstiga, saadaval on ka teise tootja furosemiidi tahkes suukaudses ravimvormis sisaldav preparaat.